FANDOM


Costrjakk

Costrjak

Muldum'un cüce kenti. 4. Çağ'ın ortalarına kadar cüceler burada çiftçilik ve madencilik yapıyor ve kaynakları Gora'ya satarak geçimlerini sağlıyorlardı. Cücelerin cimri oldukları bilinse de buradaki cüceler, ikramı onur göstergesi saymaktaydılar. Çok misafirperver ve çalışkandılar.

4. Çağ'a doğru katledilen akrabalarından kalanların tavsiyelerine karşın Costrjak'ı terketmeyen cüceler, Revion Beffin işgaliyle yok edildiler. Pek azı Gora'ya kaçabildi.

Revion Beff ve İnsan İstilasıEdit

Cücelerin Cücelerinin Kahini kötülüğün yaklaştığını haber ediyordu. Halk kahine büyük bir saygı beslemesine rağmen ona inanmadılar. Kahin Costrjak'tan kaçtı ve hayatını kurtardı. Maalesef diğer Cüceler için aynı şey geçerli değildi. Revion Beff, Costrjak'a saldırdı ve cücelerin çoğunu yok etti. Bazıları Patsome'ye kaçmayı başardı. Geri kalanların ise çoğu sırra kadem bastı.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.